Z rowerem w podróż

Jazda na rowerze to hobby cieszące się coraz większą popularnością. Pedałując prosto przed siebie nie tylko zdobywamy piękną oraz smukłą sylwetkę i wzmacniamy mięśnie. Rezygnując z innych form transportu nie zanieczyszczamy również otoczenia. Plusy bez wątpienia są znaczące jednak zainteresowanie powinno się w pierwszym rzędzie skupić na najważniejszym elemencie omawianego sportu – rowerze. Jaki więc model powinniśmy kupić?


Zakup roweru nie jest taki prosty jakby się mogło w w pierwszym momencie wydawać. Od tego w jakich warunkach będziemy jeździć zależą elementy budujące nasz dwukołowiec. Warto odwiedzić niejeden sklep rowerowy (np. TU), porozmawiać z paroma sprzedawcami i poczytać na ten temat. Różne ramy, siodełka czy wysokość kierownicy w innych modelach dadzą całkiem odmienne doświadczenia i wrażenia z jazdy - rowery retro - balticabicycles. Ważne jest, aby odpowiednio dopasować rowery górskie, wyczynowe czy użytkowe. W wyniku tego jazda dostarczy dużego zadowolenia.

rower stacjonarny
Treści źródłowe: http://www.sport-shop.pl/
Przede wszystkim dobrze jest przedstawić dwa główne modele – rowery miejskie i rowery górskie. Rowery miejskie, czy inaczej „holender” dają szansę komfortowo poruszać się w ruchu miejskim. Ważnymi elementami są wysoko zamocowana, giętka kierownica, większe i wygodniejsze siodełko ułatwiające jazdę z prostymi plecami i większą widoczność, odpowiednie oświetlenie i przepisowe oklejenie znakami ostrzegawczymi oraz błotniki zabezpieczające przed zabłoceniem w ciągu jazdy - oferta rowerów. Niejednokrotnie uzupełnione są bagażnikiem i zabezpieczeniem przed kradzieżą. Raczej również rower miejski nie posiada przerzutek, które na płaskim terenie są zbędne.

Jeśli szukamy roweru odpowiedniego w góry polecamy rowery górskie czyli rowery MTB (od Mountain Bike). Rowery MTB stały się popularne bardzo szybko i na szczycie już pozostały. Jak łatwo wywnioskować z nazwy zaprojektowano je do jazdy terenowej, np. w górach. Cechuje je przede wszystkim mała, dodatkowo umacniana rama, silna, ale mniej ważąca konstrukcja i odpowiednie hamulce.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.